Борис Загрева: Партійні інтереси мене не цікавлять. Мені важливі інтереси виборців

Борис Загрева: Партійні інтереси мене не цікавлять. Мені важливі інтереси виборців

Після 31 жовтня нинішній заступник голови Волиньради належав до тієї когорти кандидатів, які спокійно спостерігали за процесом, більш ніж впевнено вигравши вибори на мажоритарному окрузі. Не виключення, що, як і в 2006 році, Загрева матиме так звану «золоту акцію» в розподілі політичних сил та сфери впливу в обласній раді.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

«ЯКІСНА УКРАЇНА» - ПРОГРАМА ЗМІН ВІД ЄДИНОГО ЦЕНТРУ
2010-08-21 13:56:00

«ЯКІСНА УКРАЇНА» - ПРОГРАМА ЗМІН ВІД ЄДИНОГО ЦЕНТРУ

У спекотному Києві проводила свій третій з'їзд політична партія Єдиний Центр, в якому взяла участь і волинська делегація. Звичайно, змінити погоду його делегатам, які представляли стотисячний загальноукраїнський партійний загін, було не під силу. Зате вони запропонували програму оновлення, такий собі освіжаючий струмінь в політичне, економічне і суспільне життя нашої держави.

 

Присутні в залі, за словами голови партії Ігоря Кріля, мали відповісти насамперед на три кардинальні запитання: «Хто ми?», «Де ми?», «Куди йдемо?». А йшла партія, за визначенням її голови, шляхом, який означився вже у березні 2008 року й був підтверджений на першому з'їзді у липні того ж року, - тобто в період, коли вона створювалася

Відтоді партія активно розбудовувалася: було створено 27 регіональних, 777 територіальних й понад 20 тисяч первинних організацій. Незважаючи на те, що партію можна вважати молодою, за структурною розбудовою, і це визнав міністр юстиції пан Лавринович, вона - на другому місці після Партії регіонів, випередивши багатьох «старожилів» й нібито великих партійних монстрів. Той факт, що партія ставить перед собою серйозні завдання, засвідчила її участь у дострокових місцевих виборах протягом останнього періоду. У 181 кампанії у виборах лідерів місцевих громад з 245 взяли участь кандидати Єдиного Центру і здобули 67 перемог - більше, ніж будь-яка інша партія. Відчутним був успіх і на дострокових виборах до Тернопільської обласної ради, де партія посіла друге місце і має двадцять депутатів у облраді.

     Повністю готовий Єдиний Центр і до цьогорічних місцевих виборів: адже виборці вперше зможуть оцінити стратегію виборчої кампанії партії і її програму з промовистою назвою «Якісна Україна». Адже саме в такій Україні жити буде зручно, безпечно й затишно. Але такого результату можна очікувати лише через наполегливу працю, особисту ініціативу і здоровий глузд, поборовши у собі зневіру, лінощі та байдужість. Треба відкинути все, що роз'єднує людей та ділить Україну. Це стратегія не лише цієї виборчої кампанії, а й майбутніх парламентських виборів аж до завершення побудови нової політичної структури держави. Голова партії образно порівняв тактику і стратегію Єдиного Центру з тотальним футболом, який колись сповідував видатний тренер Валерій Лобановський і успіхи якого - беззаперечні.

     Для того, щоб зробити життя в країні якісним, потрібно втілити шість завдань, зробити шість кроків до того, що містить в собі це об'ємне і привабливе поняття - Якісна Україна. Отож, ці завдання такі: влада не заважатиме гідно жити людям; це сучасні дороги, які за передовими технологіями прокладатимуть лише українці; це якісна медицина на базі медичного страхування; це чисте довкілля, повітря і вода (а для цього будуть заборонені промислові каналізаційні стоки в ріки, підприємство муситиме збудувати очисні споруди, в кожному районі працюватиме завод із переробки відходів), стабільне і недороге тепло й електрика будуть забезпечені через енергозбереження і використання альтернативних джерел енергії; це захищене життя, що стане можливим завдяки наведенню порядку в правоохоронних органах і судах та посиленню відповідальності за злочини проти особи.

     Усі, хто виступали, підтримали Ігоря Кріля у своїх тезах. Ось їхні головні думки.

     Ігор Попов: «Вибори повинні привести до нових якісних змін в політичному спектрі. Ми вперше запропонуємо відкриті списки від Єдиного Центру. За підсумками голосування в Інтернеті й спеціально обладнаних місцях на вулицях формуватимуться виборчі списки».

     Павло Андрусяк (Івано-Франківськ): «Завдання, які ми ставили перед собою, два роки тому здавалися нереальними, але ми їх вирішили і ми вирішимо і нові завдання».

     Микола Лаврик (Суми): «У нашій області з вісімнадцятьох сільських голів, обраних на дострокових виборах, шість - з Єдиного Центру, і цей успіх під силу розвинути».

     Вікторія Ліснича (Київ): «Ми можемо запропонувати нові ідеї, тому що в команді багато молодих політиків, у нашій команді - патріоти і реформатори».

     Важливі думки щодо вже зробленого і планів на майбутнє висловив незмінний лідер Єдиного Центру Віктор Балога. Він сказав, що зростання рядів партії і перемоги на місцевих виборах свідчать про довіру людей, що реформи, які пропонує партія, справжні, і цей успіх потрібно розвивати. А для цього слід ліквідувати дисбаланс між Сходом і Заходом, між різними підходами до вирішення завдань, які стоять перед країною. Партія має змогу пропонувати в депутати, для вирішення своєї стратегії, чесних, ініціативних людей, і це потрібно робити скрізь. За його переконанням, Єдиному Центру під силу ввійти до трійки політичних сил за підсумками майбутньої виборчої кампанії. Це можливо, за словами Балоги, ще й тому, що «ми вільні від корупції і скандалів, Єдиний Центр не дивиться на Україну через лінзи зневаги й розпорошення, ми віримо в Україну і людей, які здатні її змінити». Партія готова підтримувати дії Президента, уряду і парламенту, спрямовані на реальні реформи, але такі, які приносять користь Україні.

     З'їзд одностайно затвердив звіт голови Єдиного Центру, звіт голови центральної контрольно-ревізійної комісії, нову редакцію статуту партії, стратегію виборчої кампанії на місцевих виборах 31 жовтня, обрав політичну раду Єдиного Центру. На засіданні політичної ради обрали й президію партії, до якої увійшов і представник Волині Борис Загрева. Також представили й відразу обраних десятьох лідерів партії, які утворили колегію лідерів. Ще один волинянин Володимир Бондар став одним із лідерів Єдиного Центру, поряд з Вадимом Карасьовим, Віктором Балогою, Ігорем Крілем, Ігорем Поповим, Василем Петьовкою, Віктором Тополовим, Ростиславом Валіхновським (який теж волинянин), Кирилом Куликовим і Лесею Оробець.

     На брифінгу для журналістів лідери партії, відповідаючи на запитання, пояснили, що серед них немає ні старших, ні молодших, всі рішення прийматимуть консенсусом. Це новий підхід в українській політиці і кожен з лідерів Єдиного Центру відповідальний за політику партії. Така стратегія пов'язана з тим, що партія прагне відійти від звичних для України партій «вождівського» типу. Тобто, коли всі рішення - за однією людиною, яка може, образно кажучи, часом встати не з тієї ноги і її примхи, зміни настрою впливають на лінію партії. Учасники брифінгу, кажучи про втілення програми «Якісна Україна», наголошували, що в центрі цієї концепції -- людина, якій не обіцяють відразу легкого життя, але шість конкретних напрямків до поліпшення життя, які будуть виважені і в законодавчому, і в практичному полі. Ця концепція зміниться лише тоді, коли буде виконана. Тим вона й відрізняється від тих, які з'являються перед виборами, а після виборів зникають. Єдиний Центр зробить все, щоб об'єднати ті демократичні конструктивні сили, які справді хочуть якісного життя в Україні.

Володимир ЛИС

Волинь-нова

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"