Борис Загрева: Партійні інтереси мене не цікавлять. Мені важливі інтереси виборців

Борис Загрева: Партійні інтереси мене не цікавлять. Мені важливі інтереси виборців

Після 31 жовтня нинішній заступник голови Волиньради належав до тієї когорти кандидатів, які спокійно спостерігали за процесом, більш ніж впевнено вигравши вибори на мажоритарному окрузі. Не виключення, що, як і в 2006 році, Загрева матиме так звану «золоту акцію» в розподілі політичних сил та сфери впливу в обласній раді.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Партійні процеси

Позиція Єдиного Центру щодо подолання політичної кризи
2008-12-03 11:32:00

Позиція Єдиного Центру щодо подолання політичної кризи

03 грудня 2008 року голова ВОО Єдиного Центру Володимир Бондар провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ, під час котрої він озвучив позицію партії стосовно негайної необхідності зміни моделі влади в Україні.

Запроваджена у 2006 році парламентсько-президентська республіка виявилась неефективною, а зміна моделі виборів не виправдала себе. Конституційна реформа відбулась таким чином, що нині незрозуміло, хто і за що відповідає і в кого які повноваження. Кожен високопосадовець має можливість перекласти відповідальність на іншого, чим усі успішно зловживають. При цьому склад депутатського корпусу у парламенті та у місцевих радах формують не виборці, а партійна верхівка кожної політичної сили. У результаті маємо диктат партійних лідерів та безвідповідальність депутатів. 
Володимир Бондар вважає, що «існуюча модель державного устрою, нав’язана за проектом Кучми-Медведчука-Мороза, надто неефективна: посилення ролі Прем’єра та послаблення повноважень Президента, безвідносно до прізвищ, призвели до глибокої політичної кризи». За висновками незалежних експертів, українська влада є чи не найменш ефективною у світі. 
Експерименти над державним устроєм треба припинити негайно, особливо через недоліки пропорційної системи обрання парламенту та місцевих рад. Єдиний Центр виступає за сильну президентську владу в Україні. Разом з тим, в державі має бути сильний парламент. Згідно із законопроектом народного депутата Ігоря Кріля, парламент та місцеві ради мають формуватись за відкритими виборчими списками. У баченні лідера Єдиного Центру партії висуватимуть своїх кандидатів у кожному виборчому окрузі, і вже за результатами голосування в округах формуватимуть свої виборчі списки
У Єдиному Центрі переконані, що безлад у владі надалі заводить країну у глухий кут, а чинний уряд нездатний вивести країну з економічної кризи. Стрімке падіння курсу гривні, найвища інфляція протягом останніх 8-ми років, загроза наймасштабнішого з 2000-го року безробіття змушують політиків ініціювати термінові заходи, адже зволікання може виявитись смертельним як для країни, так і для людей.
Єдиний Центр виступає за термінове обрання спікера, за формування дієвої парламентської коаліції, котра повинна відправити уряд Тимошенко у відставку та проголосувати за новий, відповідальний та компетентний склад Кабміну. Новий уряд має зупинити сповзання країни в економічну катастрофу.  
У Єдиному Центрі вважають, що передусім український парламент має зайнятись зміною моделі влади та виборчої системи. Володимир Бондар висловив сумнів, що коаліція БЮТ+ПР, про яку зараз говорять як про достатньо ймовірну, буде ефективною в умовах політичної та економічної кризи. Лідери обох партій надто тягнуться до високих посад, і їм буде складно забути за власні амбіції та спільно вирішувати державні проблеми. Якщо це не відбудеться, єдиний вихід – нові вибори. Але такий варіант вирішить тактичні та стратегічні завдання не швидше ніж через 5 місяців. 
Чи не варто за таких умов перенести вибори Президента у часі? Володимир Бондар визнав свою пропозицію достатньо крамольною, однак наголосив на тому, що за цієї умови тінь майбутніх президентських виборчих перегонів не затьмарюватиме політикам очевидної необхідності працювати злагоджено.


 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"