Борис Загрева: Партійні інтереси мене не цікавлять. Мені важливі інтереси виборців

Борис Загрева: Партійні інтереси мене не цікавлять. Мені важливі інтереси виборців

Після 31 жовтня нинішній заступник голови Волиньради належав до тієї когорти кандидатів, які спокійно спостерігали за процесом, більш ніж впевнено вигравши вибори на мажоритарному окрузі. Не виключення, що, як і в 2006 році, Загрева матиме так звану «золоту акцію» в розподілі політичних сил та сфери впливу в обласній раді.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Карасьов: Вибори 2010 року мають окреслити обрис нової політичної системи
2010-09-16 15:34:00

Карасьов: Вибори 2010 року мають окреслити обрис нової політичної системи

Під час прес-конференції у Луцьку лідер Єдиного Центру, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов визначив особливості жовтневої виборчої кампанії. Вона відбудеться у найбільш непрогнозованих умовах, коли і суспільство, і владна система опинились у режимі «пауза».

«Місцеві вибори 2010 року унікальні. Вони визначатимуть не лише те, яким буде українське місцеве самоврядування. Насправді за їх результатами ми побачимо своєрідну контурну карту нової політичної системи, яка має змінити устрій, що вже віджив своє», - наголосив лідер Єдиного Центру.

Зі слів Карасьова, попередній політичний режим був слабкішим, ніж влада, очолювана Януковичем. Однак у ту політичну епоху держава була сильнішою. «Ми мали ідеологію, ми рухались у рамках європейського проекту, держава відстоювала чіткі національні інтереси і вона їх не «здавала», - нагадав Карасьов. – Натомість державу розривали на шматки протистояння між гілками влади».

Сьогодні, як констатує політик, обрана владою так звана «багатовекторність» - це насправді «дрейф», а не курс. І вже найближчим часом перед Україною постане питання, де кидати свій «цивілізаційний якір», у яких геополітичних союзах вона буде.

«Це нова політична епоха, - каже Вадим Карасьов. – Старі політичні сили відживають своє. Драматичним є фінал запропонованої моделі парламентаризму: Верховна Рада вмерла як парламент, як законодавчий трансформатор суспільних імпульсів. Це майданчик для зібрань депутатів». Єдиноцентрист наголосив: вибори місцевої влади 2010 року вперше є відірваними від парламентських. І їх результат – знизу доверху – має сформувати нову, дієздатну політичну систему.

Зі слів лідера Єдиного Центру, жовтень 2010 року має показати, чи виживе у цих умовах опозиція, чи з’являться нові впливові гравці, як буде трансформуватись партія влади, що буде з націонал-демократичним та лівоцентристським флангами. «Ті, хто залишаться у перших рядах, задаватимуть тон у 2010-ті роки, - вважає політолог. – Однак хто є у реальній опозиції до нинішньої влади, може засвідчити розподіл місць у ТВК на ці вибори. Єдиний Центр подав 289 заявок – отримав менше 30 місць, «Фронт змін» подав десь 280, отримав - 150, «Сводоба» – 250, а має 105, щодо Тігіпка, то там взагалі скільки попросили – стільки й отримали».

ВОО Єдиного Центру

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"